Dekorasyon

Ev Dekorasyon Önerileri 

Dekorasyon Fikri, Ev Dekorasyon Önerileri, Maranta Metal Saksılık

Şık ve etkileyici bir ev dekorasyonu için ev dekorasyon önerilerini incelemek ve gerekli taslağı ve tasarımı oluşturduktan sonra faaliyete geçmek gerekmektedir. Her evin ölçülerinin birbirinden farklı oluşu, beraberinde farklı ebat ve şekillerde dekore etme ihtiyacı oluşturmaktadır. Bunun için evinizin ihtiyacına uygun bir dekorasyon yapmalısınız. 

Ev dekorasyon fikirleri arasında tarzınızı belirledikten sonra mobilya seçimi yapmalısınız. Küçük alanların geniş görünmesini istiyorsanız açık renk tonlarını tercih etmelisiniz. Farklı tarzlardan hoşlananlardansanız Vintage tarz dekorasyonu deneyimleyebilirsiniz. Daha nostaljik eşyaların bir araya gelmesinden oluşan bu tarz, aynı zamanda sade ve huzurlu bir ortam yaratmaktadır. 

Evinizde modern tarzın esintilerini yaşamak istiyorsanız, birçok tarzı kendi stilinize göre modernize edebilmeniz de bir yöntemdir. Country tarz dekorasyon açık renklerden oluşan sade bir yapıya hakimdir. Bunu kendi tarzınıza uygun harmanlayarak, kendi stilinizi yaratabilirsiniz. Yoğun olarak kullandığınız açık renklere aralarda metal kullanarak, zıt bir harmoni oluşturabilir, modern ve şık bir dekorasyona imza atabilirsiniz. 

Önemli detaylardan bir diğeri ise gereksiz parçalara yer vermemenizdir. Dekoratif ürünleri yerleştireceğiniz raflar, dresuarlar, saksılık ya da yan sehpaların hepsi bir arada olduğunda karmaşaya yol açabilmektedir. Bunun için evinizin ihtiyacına uygun parçayı seçmeli ve dekorasyonu bu şekilde tamamlamalısınız. 

Açık renklerin hakim olduğu bir salon ya da oturma odası dizaynında aralara yerleştireceğiniz koyu renkli eşyalar, odanın şıklığını tamamlayacaktır. Köşe bir noktaya koyacağınız metal bir saksılık, şıklıkla birlikte asil bir hava da katacaktır. 

Maranta metal saksılık 4 adet raftan oluşan şık duruşuyla, dekorasyonlarınızın tamamlayıcı parçası haline dönüşecektir. Dilerseniz tüm rafları saksılarda donatabilir, dilerseniz de araları dekoratif ürünlerle süsleyebilirsiniz.

Dekorasyon Fikri, Ev Dekorasyon Önerileri, Maranta Metal Saksılık
Maranta Metal Saksılık

Modern Ev İç Dekorasyon Ürünleri 

Modern bir ev dekorasyonu yapılırken oturma grupları, mobilya takımları kadar dekorasyon ürünleri de önem teşkil etmektedir. Dekorasyon ürünlerini seçerken de diğer eşyaların seçildiği gibi dikkatli seçimler yapılmalıdır. Modern ev iç dekorasyon ürünleri arasında raflar, saksılıklar gibi ürün seçenekleri yer almaktadır. Bu ürünlerin tasarım içerisinde hangi noktada yer alacağı ve hangi ebat ve şekiller de olacağı oldukça önemli tercihlerdir. 

Modern ev dekorasyonu için öncelikle bir oda belirleyip çalışmalarınıza bu alandan başlayabilirsiniz. Öncelikle yatak odası dekorasyon planı oluşturacağınızı düşünerek, bu alanla ilgili modern ev dekorasyonu fikirlerini açığa çıkaralım. 

Yatak odaları yalnızca uyumak için kullanılan bir alan gibi düşünülse de gerçekte öyle değildir. Bu alanda uyumadan önce geçirilen vakit gibi zamanlarda vücudun dinlenmesini sağlayacak dekoratif fikirlere ihtiyaç duyulmaktadır. Bunun için de yorucu ve hantal bir görünüm değil, ferah ve dinlendirici bir görünüme ihtiyaç vardır. 

Yatak odalarındaki en belirgin ihtiyaçlar; komodin ve konsollardır. Odanın tasarımını tamamen değiştirebilecek olan bu iki ürünün; seçtiğiniz tarzı yansıtan, aynı zamanda da ihtiyaçlarınızı karşılayacak ürünler olması gerekmektedir. Burada bakılması gereken en önemli nokta; yatak odasının ebatlarıdır. Buna göre mobilya seçimi yapılarak, dar alanlarda bile ferah bir görünüme sahip olunması sağlanmalıdır. 

Küçük ve dar bir yatak odasına sahipseniz, konsol ve komodin seçiminiz minimum ölçülerde ve açık renk tonlarında olmalıdır. Böylelikle odaya girdiğinizde sizi ferah bir alan karşılayacaktır. Lattice mini komodin bu tasarım için en uygun mobilya seçimi olacaktır. İki adet yatak başı için alanınız bulunuyorsa 35 cm’lik genişliğe sahip bu komodinler, yalnızca rengiyle ve ebatlarıyla değil, görünümü ile de size huzurlu ve dinlendirici bir alan yaratacaktır. 

Ev Dekorasyonu, Lattice Mini Komodin
Ev Dekorasyonu, Lattice Mini Komodin
https://dekocadde.com/p/lattice-mini-komodin/

İki komodin için yeterli alana sahip değilseniz Lattice Hazeran komodin bunun için ideal bir çözüm olacaktır. İki çekmecesi bulunan komodinle hem alandan tasarruf edin, hem de şık bir yatak odası tasarımının ilk mimarı olun. 

Hazeran Nedir? , Yatak Odası Dekorasyonu, Ev Dekorasyonu, Lattice Hazeran Komodin
Lattice Hazeran Komodin

Salon Dekorasyon Fikirleri 

Evin en önemli alanlarından biri olan salonun dekorasyonu, ilk intiba için oldukça önemlidir. Ayrıca en fazla vakit geçirilen alan olduğundan, bu alanda huzur bulmanız ve tarzınızı yansıtmanız da bir diğer önemli hususlardandır. Öncelikle salon için ihtiyacınız olan ürünleri belirlemeli, daha sonra da salon dekorasyon fikirleri arasından tarzınıza uygun olanı seçerek, mobilyalarınızı belirleyebilirsiniz.  

Salona girdiğinde huzurlu, ferah ve aydınlık bir ortama giriş yapmak isteyenler country tarz ev dekorasyon fikirlerini inceleyebilirler. Daha eski tip mobilyalardan hoşlananlar için ise vintage tarzı ev dekorasyonu fikirleri yerinde bir karar olacaktır. 

Salon dekorasyon planlaması yaparken odanızın ölçülerini de ön planda tutmalısınız. Büyük bir salonda mini eşyalar olmayacağı gibi, aynı şekilde küçük bir salonda büyük mobilyalar ve aksesuarlar da şık durmayacaktır. Şık bir salon dekorasyonunun olmazsa olmazları arasında yer alan Tv üniteleri ve konsollardır. 

Yaşam alanlarından en fazla bulunulan yer olan salonlar, her daim derli toplu durması gereken yerlerdir. Bu nedenle de bu alanlarda çekmece ve bölmelerin yer alması, çoğu zaman kurtarıcı bir görev görmektedir. Aynı zamanda eşyaların düzenli şekilde sergilenmesini ya da korunmasını sağlamaktadır. 

Şık bir televizyon ünitesinin altında bulunan çekmece ve bölmeler ufak tefek dağınıklıkları ortadan kaldırmak için muhteşem çözümlerdir. Bu konuda Ladin televizyon ünitesi size yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda ahşap ve metalin birleşiminden oluşan yapısıyla oldukça şık ve tarz salonlara ev sahipliği yapmaktadır. 

Ev Dekorasyonu, Ladin televizyon ünitesi
Ev Dekorasyonu, Ladin televizyon ünitesi

Dekorasyonda tv ünitesi ve çok amaçlı konsolların seçiminden sonra sıra orta sehpa ve dresuar gibi dekoratif ürünlere gelmektedir. Orta sehpa seçiminde ahşap seçimlerinizi sürdürebilir ve şıklığınızı bir bütün olarak tamamlayabilirsiniz. Ancak metal sehpalar ve dresuarlar da bulunduğu odaya ayrıca bir şıklık ve zarafet katan ürünlerdir. Metal olmaları birçok yönden avantaj sağlamaktadır. Hem tüm eşyalara uyumlu olacaktır, hem de görünüm itibari ile oldukça zarif bir çizgi oluşturacaktır. 

Ev Dekorasyon Aksesuarları 

Ev dekorasyon aksesuar ürünleri, dekorasyonun önemli parçalarından bir tanesidir. Dekoratif ürünlerin üzerine yerleştireceğiniz bir çiçeğin bile dekorasyonda oldukça büyük önemi bulunmaktadır. Koyu renklerin hakim olduğu bir odada, yan sehpa üzerinde, şık bir saksılıkta ya da dresuar üzerinde duran saksıdaki bir beyaz çiçek, tüm ortamın havasını değiştirmeye yetecektir. 

Dekorasyonun tüm parçalarını tamamlamanıza rağmen hala bir şeylerin eksik olduğunu düşünüyorsanız, bu mutlaka dekoratif aksesuarlardır. Aksesuar seçimi yaparken fazla abartıya kaçılması, gereksiz bir kalabalığa yol açacaktır. 

Boş bir köşeye şık bir saksılık kullanmanız, hem dekorasyondaki boşluğu dolduracak, hem de ortama şık ve tarz bir görünüm kazandıracaktır. Burada kullanacağınız saksılığın tipi de oldukça önemlidir. Hemen hemen her dekorasyon fikrine uyum sağlayacak olan metal saksılıklar, bu konuda size yardımcı olacaktır. 

Papaya üçlü saksılık zarif duruşu ile dekorasyonunuzun en önemli parçaları arasında yerini alacaktır. Farklı boylarda 3 adet saksılıktan oluşan bu saksılık modeli ile misafirlerinizi dekorasyonunuza hayran bırakabilirsiniz. 

Ev Dekorasyonu, Papaya Üçlü Saksılık
Ev Dekorasyonu, Papaya Üçlü Saksılık

Saksılık dışında dekorasyona etkisi olacak başka alternatifler de bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de duvar raflarıdır. Duvar rafları üzerine konulan dekoratif süsler ve saksılar da dekorasyonu etkileyen faktörler arasındadır. 

Dekore ettiğiniz odada en boş gördüğünüz duvar tarafına şık bir raf düzeni oluşturabilirsiniz. Üçlü duvar rafı metal renkleri ile duvarınızda 3 boyutlu bir tasarım görüntüsü yaratacaktır. Şık duruşunun yanı sıra üzerine koyacağınız aksesuarlarla dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. 

Ev Dekorasyonu, Duvar Rafı, Üçlü Duvar Rafı
Üçlü Duvar Rafı
https://dekocadde.com/p/uclu-duvar-rafi/

Ahşap Ev Dekorasyon 

Ahşap ev dekorasyon modelleri arasında ahşap ve metalden oluşan materyaller yer almaktadır. Ahşabın metalle uyumunun en iyi şekilde yansıdığı dekorasyon fikirleri arasında ahşap ev dekorasyonları yer almaktadır. Geniş bir çerçeveden bakıldığında, ahşap içerisinde metalin mükemmel uyumu çok net bir şekilde görülmektedir. 

Özellikle vintage tarzın en fazla yakıştığı dekorasyonlardan bir tanesidir. Vintage tarzın içeriğinde yer alan eski görünüme sahip mobilyalar, ahşap ev dekorasyonlarında oldukça şık bir şekilde göze çarpmaktadır. 

Ceviz kütük sehpa ahşap evlere en fazla yakışan sehpa modelleri arasındadır. Doğal görünümü ile ahşap evinize en çok yakışan tasarımlardan bir tanesi olacaktır. Misafirleriniz geldiğinde bir yan sehpa gibi kullanarak da şık sunumlar yapabilirsiniz. 

Ev Dekorasyonu, Ceviz Kütük Sehpa
Ev Dekorasyonu, Ceviz Kütük Sehpa

Country Tarz Ev Dekorasyonu

Yaratıcı ev dekorasyon fikirleri arasında Country tarz ev dekorasyonu dikkat çekmektedir. Oldukça ferah ve modern dizaynların yer aldığı country tarz ev dekorasyon önerileri arasında en başta açık renkli mobilyaların kullanılması yer almaktadır. Bu da odalara ekstra bir ferahlık ve geniş bir alan izlenimi katmaktadır. 

Sadeliğin ve şıklığın modernize edilmiş halini yansıtan country tarz ev dekorasyonlarında, zarifliği, şıklığı ve ferahlığı bir arada bulabilirsiniz. Açık renk tonlarının hakim olduğu bu dekorasyon tarzı aynı zamanda ferah bir alan hissi yaşatacaktır. 

Bu tarz için kullanabileceğiniz mobilyalarda sadeliğe dikkat etmelisiniz. Önemli detaylardan birisi de seçeceğiniz mobilyaların ve dekoratif ürünlerin sade fakat şık olmasıdır. 

Lattice dört kapaklı konsol, açık ahşap tonları, farklı yapısı ve şıklığı ile salonlarda zarafetin sembolü haline dönüşebilecek bir mobilya tarzıdır. Tek düzelikten sıkılıp farklı tarzda mobilya arayışında olanlar için kusursuz yapısı ile salonlarınıza depolama alanı kazandıracaktır. Fakat aynı zamanda da şıklığı ile göz dolduracaktır. 

Ev Dekorasyonu, Lattice Dört Kapaklı Konsol
Ev Dekorasyonu, Lattice Dört Kapaklı Konsol

Dört kapaklı bir konsol için yeri olmayanlar için ise aynı şekilde kullanabilecekleri lattice iki kapaklı konsol seçeneği bulunmaktadır. Yalnızca salonda değil, koridor ve çalışma odası gibi alanlarda da bu konsolları kullanarak dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. 

Ev Dekorasyonu, Hazeran Nedir?, Lattice İki Kapaklı Konsol
Lattice İki Kapaklı Konsol

Country Tarz Mutfak Dekorasyon 

Mutfak dekorasyon fikirleri arasında Country tarz mutfak dekorasyon önerileri de yer almaktadır. Özellikle aydınlık ve ferah bir görünüm sağlamasından dolayı bu tarz mutfaklarda sıklıkla tercih edilmektedir. Kelime anlamı bakımından köy manasına gelmesine karşın, oldukça şık ve modern mobilyaların yer aldığı country tarz dekorasyonlar, evin birçok odasında kullanılmaktadır. 

Greyfurt mutfak masası country tarzda dekore edilmiş bir mutfakta oldukça şık duracaktır. Ahşap ve metalin zıtlığını içinde barındıran bu mutfak masası, mutfağınıza ayrı bir hava katacaktır. Üzerine koyabileceğiniz dekoratif ürünlerle mutfağınızı daha canlı bir hale getirebilirsiniz. Masa üzerine koyacağınız bir çiçek bile mutfağa taze, ferah ve pozitif bir hava kazandıracaktır. 

Ev Dekorasyonu, Greyfurt Mutfak Masası
Ev Dekorasyonu, Greyfurt Mutfak Masası

Vintage Ev Dekorasyon Önerileri 

Vintage ev dekorasyon önerileri arasında en başta nostaljik bir esinti oluşturma fikri yer almaktadır. Eski ve nostaljik bir görünümün yanı sıra şık ve daha modernize bir dekorasyon fikri oluşmuştur. Günümüzde Vintage tarz dekorasyonlarda yalnızca eski görünümlü eşyalar yer almamaktadır. Bunun yerine daha modernize dekorasyonlar, içerisinde nostaljik esintileri barındırmaktadır. Bu da Vintage tarzın günümüze uyarlanmış halini en iyi şekilde yansıtmaktadır. 

Vintage tarzı hangi odada yaşatmak istediğiniz, mobilyalarınızı seçerken son derece önemlidir. Salon ya da yatak odası için Vintage tarzı yansıtan mobilyaları rahatlıkla bulabilirsiniz. Salon dizaynı yaptığınızı düşünürsek Lattice çekmeceli konsol tam da bu tarz için biçilmiş bir kaftandır diyebiliriz. 

Ev Dekorasyonu, Hazeran Nedir?
Hazeran Nedir?

Eski model mobilyaların modern şekilde harmanlanmış halini yansıtan bu mobilyalarla kendinize rahat, şık ve samimi bir Vintage ev dekorasyonu yaratabilirsiniz. Dekorasyonlarınızı planlarken ihtiyaçlarınıza öncelik vermeniz, daha rahat kullanabileceğiniz ve sıkılmayacağınız dekorasyonlar yapmanızı sağlayacaktır. 

Salonda ya da yatak odanızda çoğunlukla çekmecelere ihtiyacınız oluyorsa, tercihlerinizi yaparken çekmeceli mobilyalara öncelik vermeniz yerinde bir karar olacaktır. 

Dar Küçük Mutfak Dekorasyon Fikirleri 

Dar küçük mutfak dekorasyon fikirleri denildiğinde püf noktanın küçük ebatlarda eşyalar olduğunu bilmek gerekmektedir. Bu alanda kullanacağınız tüm eşyalar olmasa da özellikle mutfağınızda bir masa bulunmasını istiyorsanız, bunu uygun ölçülerde almalısınız. 

Mutfağınıza daha geniş ve ferah bir görünüm kazandırmak istiyorsanız, mutfağınızın şekline göre portatif veya küçük boyutlarda masa seçimi yapabilirsiniz. Uygun boşluğun yalnızca duvar kenarında olduğunu var sayarsak, bu alanı bar tipi mutfak masası ile dekore edebilirsiniz. Uzunluğunu dilediğiniz gibi ayarlayabileceğiniz bar tipi mutfak masaları ile hem modern hem de şık dekorasyonları mutfağınıza taşıyabilirsiniz. 

Duvar yanında konumlandıracağınız bar tipi mutfak masası ile mutfağınıza Amerikan mutfağı havası verebilir ve atıştırmalıklarınız için ve içeceklerinizi yudumlamak için mutfağınızda muhteşem bir alan yaratabilirsiniz. 

Köknar 5 kişilik bar masası ile mutfağınıza modern tarzın esintilerini taşıyabilirsiniz. 5 adet tabureye sahip bu modern ve şık masanın mutfağınıza katacağı havayı hayal edebilirsiniz. Sanki kendi mutfağınızda değil de dışarıda yemek yediğinizi düşündüren bu ahşap bar masası ile içeceklerini keyifle yudumlayabilir, atıştırmalıklarınızı keyifle yiyebilirsiniz. 

Ev Dekorasyonu, Mutfağınız İçin 4 Modern Dekorasyon Fikri, Mutfak Dekorasyonu, Köknar Beş Kişilik Bar Masası
Köknar Beş Kişilik Bar Masası

Çalışma Odası Tasarımları 

Çalışma odası tasarımları çoğunlukla çalışma masası ve kitaplıktan oluşmaktadır. Ancak buna ek olarak ihtiyaçlara göre konsol gibi çok amaçlı ürünler de eklenebilmektedir. Bu alanlardaki çalışmalarda en önemli olan şey, öncelikle ihtiyaçlara yönelik mobilyaların dekore edilmesidir. 

Çalışma masasından yola çıkacak olursak, bir çalışma masasında ihtiyaçlarınıza uygun çekmece, raf ya da bölmeler olabilir. Bunun yanı sıra kullanılan kitaplığın bir kısmına dekoratif ürünler yerleştirebilir ve çalışma odanızı daha canlı bir ortama dönüştürebilirsiniz. Bu size enerji vererek, odaklanmanızı arttıracaktır. 

Çalışma odası dekorasyon çalışmalarına öncelikle masanızı seçerek başlayabilirsiniz. Masanızda önceliğiniz ihtiyaçlarınız olmalıdır. Masanızda kitaplık, raf ya da çekmece olmasını istiyorsanız buna uygun tasarımları değerlendirmelisiniz. Ancak sade ve doğal bir çalışma masası da tercih edebilirsiniz. Oldukça sağlam, şık ve doğal bir masa tercihinde kahve çalışma masası mükemmel bir seçim olacaktır. 

Ev Dekorasyonu, Çalışma Odası Stilleri, Kahve Çalışma Masası
Kahve Çalışma Masası

Çalışma masası seçimi sonrası ikinci adım olarak, kitaplık seçimi yapabilirsiniz. Kitaplığa ihtiyacınız yoksa bu alanı bir konsolla da değerlendirebilirsiniz. Vintage tarzda bir çalışma odası tasarımında Papaya ahşap kitaplık gibi modelleri tercih edebilirsiniz. Sağlamlığının yanı sıra nostaljik görünümü ile de göz dolduracaktır. 

Ev Dekorasyonu, papaya üçlü kitaplık
Ev Dekorasyonu, papaya üçlü kitaplık

Country tarzda bir çalışma odası dekorasyonu yapacak olanlar ise; Kum saati kitaplık gibi daha modern ve aydınlık yapıda tasarımları tercih edebilirler. 

Ev Dekorasyonu, Kum Saati Kitaplık
Ev Dekorasyonu, Kum Saati Kitaplık
https://dekocadde.com/p/kum-saati-kitaplik/

Tüm bunların yanı sıra çalışma odanızda ihtiyaç duyabileceğiniz dekoratif ürünlerle de tarzınızı yansıtabilirsiniz. Bu bir saksılık olabileceği gibi, duvar rafı ya da dresuar da olabilmektedir. Masa üzerinde ise hem masanızı düzenleyen, hem de şık bir görünüm sağlayan aksesuarlara yer verebilirsiniz. Bunlar masa düzenleyici ve masa matlarıdır. 

Grove masa düzenleyici şıklığı ile masanıza tarz bir hava katarken aynı zamanda tüm masa üstü eşyalarınızı toparlayabilecek bir tasarımdır. Şık ve düzenli bir çalışma alanı için masa düzenleyicilerden yararlanabilirsiniz. 

Ev Dekorasyonu, Grove Masa Düzenleyici
Ev Dekorasyonu, Grove Masa Düzenleyici

Ürünlerimize ayrıca Hepsiburada üzerinden de erişebilirsiniz.

Dekocadde Hepsiburada

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir