Mutfak Dekorasyonu, Dekorasyon

Mutfak Dekorasyon Fikirleri 

Mutfağınız İçin 4 Modern Dekorasyon Fikri, Mutfak Dekorasyonu, İkon Bar Tipi Mutfak Masası

Mutfaklar evin en önemli odalarından bir tanesidir. Burada misafir ağırlanmasa da şık ve düzenli olması çok önemlidir. Bunun için de mutfak dekorasyon fikirleri alırken mutfağınızın ölçülerine uygun önerileri değerlendirmelisiniz. Küçük bir mutfak için gereğinden büyük mobilya seçenekleri mutfağı olduğundan küçük göstermekle birlikte şık da durmayacaktır. 

Diğer alanlarda olduğu gibi mutfak dekorasyonunda da ihtiyaçlara uygun düzenlemeler yapılması gerekmektedir. Güzel mutfak dekorasyonları yaratabilmeniz için öncelikle ihtiyaçlarınızı, daha sonra da o mobilyanın genel dekorasyonla uyumlu olup olmadığını göz önünde bulundurmalısınız. Mutfak mobilyalarında tercih edebileceğiniz ürünler arasında ahşap ve metal ürünler yer almaktadır. 

Mutfak masası ahşap türleri arasında ceviz, köknar, ladin ve çam ağacı gibi kaliteli ahşaplar yer almaktadır. Dekorasyonu yapılacak mutfağın genel yapısına uygun olacak mobilyalar tercih edilmelidir. Metal ayaklara sahip bu olağanüstü ahşap türlerinden zevklerinize ve ihtiyaçlarınıza en uygun olanı seçerek, mutfak dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. 

Mutfağında doğallıktan yana olanlar için ceviz kütük masa seçeneği oldukça doğru bir seçim olacaktır. Hem doğal, hem sağlam, hem de şık bir görünüme sahip olan ceviz kütük masa ile mutfağınızda tarz bir görünüm yaratabilirsiniz.

Mutfağınız İçin 4 Modern Dekorasyon Fikri, Mutfak Dekorasyonu, Ceviz Kütük Masa
Ceviz Kütük Masa

Ceviz kütük masayı yalnızca yemek yemek için değil, dekoratif amaçlı da kullanabilirsiniz. Üzerini dekoratif ürünlerle donatabilirsiniz ve mutfağınıza doğal bir dokunuşla birlikte zarafet de katabilirsiniz. 

Küçük Mutfak Dekorasyon Fikirleri 

Küçük mutfaklarda dekoratif dizaynlar yapılırken mutfak ölçüleri göz önünde bulundurulmalıdır. Bu alanlarda kullanılan uzun ya da geniş mobilyalar yerin daralmasına neden olduğu gibi aynı zamanda rahatsız edici bir görünüme de yol açabilmektedir. Küçük mutfaklarda kullanılacak mobilyaların uygun ebatlarda olması, mutfağı olduğundan daha geniş ve ferah gösterecektir. Bu da yapılan mutfak dekorasyonunun başarılı bir şekilde neticelenmesine yol açar.

Bu alanlar için en uygun seçimler bar tipi mutfak masası ya da portatif mutfak masaları olmaktadır. Bu alanın dekoratif amaçlı mı yoksa yeme ve içme gibi ihtiyaçlar için mi kullanılacağının kararını verdikten sonra kişi sayısını baz alarak en uygun ölçülerde ve modelde mobilya seçimi yapılmalıdır. Bar masası seçenekleri arasında 2-3-4 ve 5 kişilik masa çeşitleri bulunmaktadır. Model bakımından da her zevke uygun bir modele sahip olan seçeneklerden mutfağınızın dekorasyonuna en uygun olanı seçebilirsiniz. 

Kiraz portatif yuvarlak mutfak masası küçük mutfaklar için en ideal çözümler arasındadır. 60 cm’lik bir çapa sahip olan yuvarlak masasın 4 adet taburesi bulunmaktadır. Tabureler masanın içine doğru itildiğinde yer kaplamadığından, kullanmadığınız zamanlarda şık bir dekoratif eşya gibi görünecektir. 

Mutfak Dekorasyonu, Kiraz Yuvarlak Portatif Mutfak Masası
Kiraz Yuvarlak Portatif Mutfak Masası

Yuvarlak masa yerine duvar dibine dikdörtgen masa tercih edenler için ise çeşitli ebatlarda bar tipi masa seçeneği bulunmaktadır. Dikdörtgen masa tiplerinin kullanım şekli genel olarak orta alanlardır. Ancak bazen dekoratif amaçla ve daha geniş bir alan tasarrufu yaratmak amacı ile duvarın tam önünde de kullanılmaktadır. Burada da yine ebatlar ve kişi sayısı önemli ayrıntılardır. Arkadaşlarınız geldiğinde kahvelerinizi keyifle içebileceğiniz hoş ve şık bir alan dizayn etmek isterseniz, ikon bar tipi mutfak masası tercih edebilirsiniz. 

Mutfağınız İçin 4 Modern Dekorasyon Fikri, Mutfak Dekorasyonu, İkon Bar Tipi Mutfak Masası
İkon Bar Tipi Mutfak Masası

Ahşap ve metalin şıklığını duruşuyla ortaya koyan ve 4 adet taburesi bulunan ikon bar tipi mutfak masası ile mutfağınızda da arkadaşlarınızla veya sevdiklerinizle keyifli vakitler geçirebilirsiniz.  

Açık Mutfak Dekorasyon

Mutfak dekorasyon planlamaları arasında en zor seçimlerden birisi de açık mutfak dekorasyon dizaynına karar vermektir. Çünkü bu alan aynı zamanda yaşam alanınız olan salonunuzla da aynı alan içerisinde kalacaktır. Bu açıdan en doğru tercih portatif masalar yerine ayırıcı bir özelliğe de sahip olabilecek mobilya tasarımlarını seçmek olacaktır.

Fulya mutfak masası bu konuda size yardımcı olabilecek, şık ve seperatör görevi görebilecek mutfak mobilyaları arasında yer almaktadır. Genel olarak masalarda bulunan alt boşluk Fulya mutfak masasında oldukça azdır. Bu da masaya ayrı bir derinlik kazandırmaktadır. Görünüm itibari ile mutfak dolaplarınızın devamı niteliğini taşıyabilen, raf detaylarına sahip, zarif ve modern bir mutfak masasıdır. 

Dekorasyon Fikri, Mutfak Dekorasyonu, Fulya Mutfak Masası
Fulya Mutfak Masası
https://dekocadde.com/p/fulya-mutfak-masasi/

Alya mutfak masası da fulya mutfak masası gibi aynı amaç için rahatlıkla kullanılabilen bir masadır. Mutfak bitimi olarak belirleyeceğiniz bir alana koyarak, mutfak ve salon çizgilerinizi belirlemenizi sağlayacak, oldukça kullanışlı bir masa modelidir. Masa üzerinde bulunan rafları dekoratif amaçlı kullanabileceğiniz gibi, yemek yerken ihtiyacınız olabilecek gereçleri de yerleştirebilirsiniz. 

Kullanımı oldukça keyifli ve çok amaçlı bu masa ile açık mutfak dekorasyonunuz başarıyla tamamlanacaktır. Ahşap ve metalin mükemmel uyumunu görebileceğiniz bu eşsiz masa takımı ile keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Keyifli sohbetler ve şık mutfaklar için Alya mutfak masası tercih edebilirsiniz. 

Mutfak Dekorasyonu, Alya Mutfak Masası
Alya Mutfak Masası
https://dekocadde.com/p/alya-mutfak-masasi/

Modern Mutfak Tasarımları 

Modern mutfak tasarımları öncelikle doğru ürünün bulunması ile birlikte bir sanat eserine dönüşebilmektedir. Mutfak da diğer odalar gibi bir bütün olarak ele alınmalıdır. Mobilyaların birbiri ile olan uyumu ve bu mobilyaların tasarımları oldukça önemlidir. İhtiyaçlarınızın belirli oranda öncelik taşıdığı dekorasyon fikirlerinde bulunduğunuz alan ve kullanılan malzeme de önemli ölçüde büyük bir yere sahiptir. 

Özellikle evinizde sıklıkla misafir ağırlıyorsanız bu durumda ihtiyaç listenize servis masasını da eklemelisiniz. Sürekli kalkıp mutfağa gitmek yerine sofrada ihtiyaç duyabileceğiniz tüm ürünleri servis masası ile elinizin altında bulundurabilirsiniz. Masanızın yanına koyacağınız servis masası hem şık duracaktır, hem de ihtiyaçlarınıza anında çözüm olacaktır. Şık sunumlara imkan tanıyan servis masası ile misafirlerinizi büyüleyebilirsiniz. 

Mutfağınız İçin 4 Modern Dekorasyon Fikri, Mutfak Dekorasyon Fikirleri, Servis Ahşap Şaraplık/Servis Masası
Servis Ahşap Şaraplık/Servis Masası
https://dekocadde.com/p/servis-ahsap-saraplik-servis-masasi/

Sunum yapmadığınız zamanlarda servis masasını mutfakta kullanabilirsiniz. İçerisindeki raflardan yararlanabilir ve dekoratif bir görünüm vererek, burada da şık bir şekilde durmasını sağlayabilirsiniz. 

Ürünlerimize ayrıca Hepsiburada üzerinden de erişebilirsiniz.

Dekocadde Hepsiburada

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir